Δράση Κοινωνικής Αλληλεγγύης

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο μας, σε μία ακόμη δράση κοινωνικής αλληλεγγύης, συγκέντρωσε το ποσό των 1100 ευρώ, το οποίο επέδωσε σε οικογένεια της Ευκαρπίας για την ενίσχυσή της στα έξοδα αντιμετώπισης ιατρικού ζητήματος του παιδιού της.

Τα χρήματα συγκεντρώθηκαν μέσα από δράσεις Προγραμμάτων Καινοτόμων Δράσεων του σχολείου. Συγκεκριμένα:
  • από την πατινάδα καλάντων που έκαναν στην περιοχή της Ευκαρπίας τα παιδιά της ορχήστρας και χορωδίας των Πολιτιστικών Προγραμμάτων με υπεύθυνους τους εκπαιδευτικούς Κουλούρη Ν, Παπαδόπουλο Χ. και τον Διευθυντή Τσιόκο Γ.
  • από τις ενέργειες των παιδιών του Προγράμματος Αγωγής Υγείας με τον συντονισμό της υπευθύνου εκπαιδευτικού Τερζίδου Ζ.,τα οποία απευθύνθηκαν σε μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολικού μας συγκροτήματος.
Την όλη προσπάθεια στήριξε ο Ι. Ν. Αγ. Γεωργίου-Χρυσοστόμου Ευκαρπίας. Η επίδοση των χρημάτων έγινε παρουσία του π. Δημητρίου, αντιπροσώπων μαθητών και εκπαιδευτικών και του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Ευκαρπίας.

Ευχαριστούμε όλους σας για την ανταπόκρισή σας.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Ευκαρπίας