1ο βραβείο ? 1ος έπαινος σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής

Φέτος μαθητές της ομάδας δημιουργικής γραφής του σχολείου μας, όπως και άλλοι μαθητές μας συμμετείχαν σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής γραφής που διοργάνωσε η επιστημονική ένωση «Νέα Παιδεία» και το Ιόνιο Πανεπιστήμιο-Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας με τίτλο : «Ιστορίες που αφηγούνται τα μνημεία του αρχαίου πολιτισμού» και θεματική : η σχέση του ανθρώπου με τα ζώα.

Με μεγάλη χαρά και περηφάνια ανακοινώνουμε ότι η μαθήτριά μας της Β’ τάξης Θεοφανία Βλάχου κέρδισε το 1ο βραβείο, ενώ η μαθήτριά μας, επίσης της Β’ τάξης, Χρυσοβαλάντου Αργυροπούλου τον 1ο έπαινο. Η απονομή των βραβείων έγινε το Σάββατο 13/5 στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο στην Αθήνα.

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες που βραβεύτηκαν, αλλά και σε όλα τα παιδιά που δοκιμάζουν δρόμους έκφρασης και δημιουργίας.

Τα κείμενα επιμελήθηκε η φιλόλογος Μαρίνα Καραφυλλίδου, υπεύθυνη της Ομάδας Δημιουργικής Γραφής.