Το διπλό μήνυμα της παρέλασής μας

Διπλό μήνυμα έδωσε με την παρέλασή του το 1ο Γυμνάσιο Ευκαρπίας την 25η Μαρτίου:

Το ένα ότι τιμούμε τους αγώνες που δόθηκαν για να αποκτήσουμε οι Έλληνες το δικό μας ανεξάρτητο και δημοκρατικό κράτος.

Το άλλο ότι λέμε ΟΧΙ στον άδικο πόλεμο και στη βία γενικότερα ? λέμε ΝΑΙ στην ειρήνη και στη συνεργασία των ανθρώπων και των λαών.

Με απόφαση του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου, τη στήριξη της Διεύθυνσης και των εκπαιδευτικών του σχολείου και τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων τα παιδιά της παρέλασης κόλλησαν στο μέρος της καρδιάς τους το περιστέρι του P. Picasso και το ύψωσαν με την ταμπέλα του σχολείου που προπορευόταν.

Μπράβο σε όσους σκέφτηκαν, υλοποίησαν και εκτέλεσαν μια τέτοια πρωτοβουλία! Τους καμαρώνουμε διπλά.