Αγαπητοί γονείς,
Μέσα σε αυτήν την πολύ ιδιαίτερη κατάσταση που βιώνουμε όλοι μας, έχει αναδειχθεί η πολύ καλή συνεργασία διεύθυνσης – καθηγητών -γονέων, που όλοι μαζί κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για τα παιδιά σας και μαθητές μας.

Με τα μέσα που διαθέτουμε αυτή τη στιγμή είναι αυτονόητο ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Μπορούμε, όμως, -και αυτό κάνουμε από την πρώτη στιγμή- να σας δίνουμε αντικείμενα δημιουργικής απασχόλησης των παιδιών ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
Πιστεύουμε ότι σας βοηθά πολύ αυτό ΚΙ ΕΣΑΣ.

Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. Αντί αυτού:
   1)  Μπορούν να βλέπουν, μετά από κάποιες μέρες τις απαντήσεις στην ιστοσελίδα του σχολείου. Σε αυτήν έχει αναρτηθεί όλο το μέχρι στιγμής εκπαιδευτικό υλικό και εκεί θα αναρτηθούν και οι απαντήσεις (ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗ)
   2)  Μπορούν να κρατούν τις εργασίες τους τα παιδιά, ώστε -όταν με το καλό ανοίξουν τα σχολεία- να τις επεξεργαστούν με τους καθηγητές τους.

Για ο,τι νεότερο, θα σας ενημερώνουμε.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ